24/08 2024

Bieg Lato 2024

bieg

W sobotę, 24 sierpnia 2024 roku na stadionie im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi wystartowały biegi w ramach Biegu Lato 2024. Była to 36. edycja zawodów biegowych oraz nordic walking. Pomysłodawcą zawodów jest Terenowe Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Saturn" w Czeladzi.

W tym roku organizatorzy  przygotowali trzy dystanse: bieg główny (10 km), nordic walking (7 km) i półmaraton.

Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca oraz Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca.
W imieniu Starosty Będzińskiego zawodników na linii startu powitał życząc jednocześnie powodzenia i rywalizacji w duchu zasad fair play Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka.

Bieg Lato 2024