• Tłumacz języka migowego
BIP
21/09 2022
#Aktualności

Bezpieczniej w powiecie

W dniu dzisiejszym w powiecie przeprowadzona została akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) przy współpracy Powiatu Będzińskiego, Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie - mł. insp. Pawłem Frycem przywitał dzieci z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Siewierzu, które zaangażowały się w akcję i miały możliwość wypisać „mandat uśmiechu” oraz wręczyć medal „Z Nami Bezpieczniej” kierowcom przestrzegającym przepisów ruchu drogowego.

Policja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w ramach mandatu wzięli udział w kursie udzielania pierwszej pomocy.

- Cieszę się, że tego typu akcje odbywają się na terenie powiatu. Wypadki drogowe to globalny problem społeczny  i mam nadzieję, że takimi działaniami uwrażliwimy kierowców w kwestii zachowania większej ostrożności na drogach - mówił Starosta.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO -zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Hasłem przewodnim akcji jest: „Żyj i ratuj życie”.

2022_09_21_policja

do góry