29/05 2023

Będzińscy Strażacy uczcili Dzień Strażaka!

Będzińscy Strażacy uczcili Dzień Strażaka

Ratują ludzi oraz ich dobytek z pożarów, narażając własne zdrowie i życie. Są zawsze wtedy, kiedy potrzebna jest ich pomoc. Odważni, zdeterminowani, sprawni fizycznie profesjonaliści, którzy cieszą się ogromnym szacunkiem ludności cywilnej. Strażacy, bo o nich mowa, uczcili dzisiaj swoje święto, a uroczystości odbyły się na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Wydarzenie to było okazją do przekazania życzeń, podziękowań za pełną poświęceń służbę ratowniczą oraz codzienną gotowość do ratowania życia i mienia mieszkańców miasta, a także wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom za szczególne zawodowe osiągnięcia. Wyrazy ogromnego szacunku oraz życzenia satysfkacji z pracy, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności będzińskim strażakom złożył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Będzińscy Strażacy uczcili Dzień Strażaka