31/07 2023

Akcja „Bezpieczny Rower” ponownie na terenie powiatu będzińskiego

Akcja Bezpieczny Rower

Dnia 30 lipca 2023 r., w Kuźnicy Podleśnej przy zbiorniku Pogoria IV, odbyła się akcja prewencyjna „Bezpieczny Rower”. Jest to wspólne przedsięwzięcie profilaktyczne Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz Komendy Powiatowej Policji.  W ramach akcji mieszkańcy Powiatu Będzińskiego mogli bezpłatnie oznakować swoje rowery oraz skorzystać  również z bezpłatnego przeglądu swoich jednośladów.

Znakowanie roweru polega na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się zarówno z liter, jak i cyfr. Powstaje w ten sposób dodatkowy numer ramy roweru. Napis wygrawerowany zostaje specjalnym przyrządem typu „engrawer”. Tak oznakowany egzemplarz dostaje jeszcze naklejkę. Mikroudarowa technologia daje możliwość wykonania oznakowania precyzyjnie. Jest ona na tyle dobra, że zmiany, które powoduje w strukturze materiału, można wykryć nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Przegląd rowerów przeprowadził Pan Korbka, który w zaledwie kilku godzin napompował ponad 60 kół w rowerach, wyregulował ponad 20 przerzutek i nasmarował 30 łańcuchów. Łącznie podczas akcji oznakowano ponad 80 rowerów.

- Zachęcam mieszkańców Powiatu Będzińskiego do wzięcia udziału w kolejnej akcji prewencyjnej. Umożliwia ona identyfikację właściciela w przypadku odzyskania ukradzionego jednośladu tym samym ograniczając kradzieże rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych - mówi Starosta Będziński Sebastian Szaleniec

Znakowanie rowerów w Powiecie Będzińskim.

Gdzie i kiedy?

12.08.2023 - Rogoźnik - Ośrodek Wypoczynkowy, Zalew I, godz. 9.00 -14.00

19.08.2023 - Boguchwałowie ul. Parkowa, parking przy Zalewie Przeczyce, godz. 9.00 -14.00

23.08.2023 - Starostwo Powiatowe w Będzinie ul. Jana Sączewskiego 6, Plac Kardynała Lustigera, godz. 9.00 -14.00