19/06 2024

40-lecie Przedszkola Publicznego nr 9 im. Baśniowej Krainy!

40-lecie Przedszkola Publicznego

Przed budynkiem Przedszkola nr 9 im. Baśniowej Krainy w Czeladzi we wtorek, stanęła scena, na której przedszkolaki dały popis swoich aktorskich i wokalnych umiejętności. Występy artystyczne, odbyły się z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Przedszkola, którego kadrę pedagogiczną oraz dzieci odwiedziła w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca- Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska. Współczesne przedszkole jest niewątpliwie zupełnie inne niż to, sprzed 40 lat. Jego dzisiejszy wygląd to nie tylko efekt mniejszych czy większych inwestycji czynionych na terenie placówki, ale przede wszystkim ogromny wkład pracy, umiejętności, kreatywności, entuzjazmu i co najważniejsze empatii oraz wrażliwości na potrzeby najmłodszych, które niezmiennie są najważniejsze. Na przestrzeni lat przedszkole zmieniało swoje obliczę, specyfikę czy strukturę. W istocie od lat jest takie samo, będąc nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości i przede wszystkim bardzo ważną częścią życia nauczycieli, wychowanków, ich rodziców i opiekunów, a także wszystkich pracowników. Wtorkowa uroczystość przypomniała wszystkim zgromadzonym gościom, wśród których znalazł się także Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, że na przestrzeni tych kiludziesięciu najważniejszy jest właśnie przedszkolak, jego  emocje i samopoczucie w placówce, którą zdecydowanie można nazwać drugim domem.

40-lecie Przedszkola Publicznego nr 9 im. Baśniowej Krainy