19/02 2024

40-lecie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie

bon

W piątek, 16 lutego obchodzono Jubileusz 40-lecia istnienia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie. Była to okazja, aby spojrzeć w przeszłość oraz celebrować dotychczasowe osiągnięcia. Na przestrzeni lat szkoła niewątpliwie zmieniła swoje oblicze, obecnie będąc okazałą społecznością szkolną. Obecnie placówkę cechuje innowacyjność oraz szeroka oferta edukacyjna, która skłania młodzież do jej wyboru. Piątkowy Jubileusz rozpoczęły przemowy Dyrektor Placówki mgr Małgorzaty Dembińskiej oraz Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.  Zaproszeni goście wraz z nauczycielami, uczniami, absolwentami  podczas części artystycznej mogli podziwiać umiejętności wokalne Uczennic szkoły. Nie zabrakło Jubileuszowego pięknego tortu oraz życzeń, podczas których Starosta wręczył na ręcę Pani Dyrektor CKZiU bon podarunkowy.

W wydarzeniu wzięli także  udział m.in.: I Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Bedzińskiego: Halina Mentel oraz Adam Szydłowski, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj, Marian Kozieł oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

40-lecie CKZiU