04/06 2022

30. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej

W sobotę 4 czerwca w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca - Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych kościoła sosnowieckiego, które odbyły się na placu papieża Jana Pawła II w Sosnowcu wraz z obchodami przypadającej w tym roku 120. rocznicy nadaniu praw miejskich Miastu Sosnowiec.

30. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej

Punktem centralnym jubileuszowego wydarzenia była dziękczynna Msza Święta, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dra Grzegorza Kaszaka. Po eucharystii odbyło się widowisko przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W uroczystości udział wzięli: Zbigniew Szaleniec - Burmistrz Miasta Czeladź, Zdzisław Banaś - Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz, Arkadiusz Chęciński - Prezydent Miasta Sosnowiec oraz insp. Arkadiusz Więcek - Komendant Powiatowy Policji w Będzinie.

Nie znaleziono galerii.