07/10 2024

30. Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii WSB

W piątek 4 października, odbyła się 30. Jubileuszowa  Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, której zdecydowanie najważniejszym punktem była immatrykulacja, czyli uroczystość przyjęcia nowych studentów na I rok studiów, którzy wraz ze studentami zagranicznymi oraz doktorantami złożyli ślubowanie. Uroczystą inaugurację  poprzedziła ekumeniczna Msza Święta, która została odprawiona pod przewodnictwem ks. prof. dra hab. Wojciecha Zyzaka  w Bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.  Niezwykle ciekawy wykład inauguracyjny pod tytułem „System prawny wobec nowych technologii” wygłosił zaś prof. Maciej Szpunar, pierwszy rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W uroczystości inauguracji w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca wzięła udział Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anna Zakrzewska - Zamora, a także inni znamienici goście: przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, administracji rządowej i instytucji centralnych, korpusu dyplomatycznego, władz wojewódzkich, samorządowych i metropolitalnych, uczelni wyższych, instytucji naukowych, służb mundurowych, reprezentanci systemu opieki zdrowotnej i podmiotów leczniczych, praktyki gospodarczej, instytucji wyższej użyteczności publicznej, oświaty, kultury, organizacji społecznych, partnerskich szkół średnich i podstawowych oraz reprezentanci duchowieństwa. Warto wspomnieć, że Akademia WSB jest jedną z największych niepublicznych uczelni w naszym kraju, która współpracuje również międzynarodowo dając swoim studentom ogromną szansę na rozwój zawodowy nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

30. Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii WSB