26/09 2023

25 lecie samorządu województwa śląskiego. Uroczyste obchody odbyły się w NOSPR

Za zaangażowanie w rozwój regionu, tworzenie naszej wspólnej historii - kilkudziesięciu samorządowców i polityków zostało wyróżnionych z okazji 25-lecia samorządu województwa śląskiego. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Z rąk marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i prof. Jerzego Buzka -  statuetki otrzymali twórcy reformy samorządowej, marszałkowie województwa śląskiego, przewodniczący Sejmiku Śląskiego, a także „Super Prezydenci”, „Super Starości”, „Super Burmistrzowie” czy „Super Wójtowie”. W uroczystościach wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który przekazał marszałkowi naszego województwa gratulacje oraz pamiątkową tabliczkę. Wydarzenie uświetnił wspaniały koncert Miuosha i Zespołu Śląsk wraz z wokalistami takimi jak m.in. Kayah, Igor Herbut czy Organek, którzy zachwycili publiczność „Pieśniami Współczesnymi”.

25 lecie samorządu województwa śląskiego. Uroczyste obchody odbyły się w NOSPR