25/09 2023

Sezon jesienny oficjalnie rozpoczęty! W sobotę odbyło się „Święto ziemniaka”

Sezon jesienny oficjalnie rozpoczęto! W sobotę odbyło się „Święto ziemniaka”

„Święto Ziemniaka” można nazwać już tradycyjną imprezą inaugurującą sezon jesienny. Przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy Stowarzyszenia Bobry Walking, które Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, odbyło się w sobotę 23 września, w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Święto to, związane niegdyś z wykopkami, rozpoczynano w dzień św. Tekli, właśnie 23 września, kiedy wieczorem rozpalano na polach ognisko, a upieczone w nim ziemniaki było pożywieniem i nagrodą po ciężkiej pracy. W sobotę ten dzień celebrowano już zdecydowanie inaczej, a nieco zapomniana już tradycja stała się inspiracją dostosowaną do współczesnych czasów. W sobotę razem z „Bobrami” w wydarzeniu w imieniu Starosty Będzińskiego wziął udział Radny Rady Powiatu Będzińskiego Rafał Kocot.

Święto ziemniaka!