24/09 2024

"Zielona Pracownia" w ZSOiT w Czeladzi otwarta!

zielona

W dniu 23 września br. w Technikum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi miało miejsce uroczyste otwarcie zielonej pracowni pod nazwą „Ekopracownia – szkolne centrum ekologiczne”, która powstała w ramach projektu Zielona Pracownia 2024.

Przestrzeń została zaprojektowana tak, by była miejscem nowoczesnej edukacji opartej na celowym (współ)działaniu i kształceniu interdyscyplinarnym, uzupełniającym tradycyjne nauczanie przedmiotowe z biologii, chemii, fizyki i geografii. Równocześnie funkcjonalna pod względem multimedialnym i badawczym (laboratoryjnym), w której połączenie wiedzy z możliwością prowadzenia przez uczniów własnych doświadczeń i obserwacji, uczyniła realnym ideę stworzenia pracowni w atrakcyjnej wizualnie, komfortowej i współczesnej formie.

W otwarciu wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Będziński Krzysztof Dudziński, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anna Zakrzewska- Zamora, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź ds. społecznych Andrzej Mentel, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mateusz Pindel oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Zielona pracownia w ZSOiT w Czeladzi