Zamknięcie ruchu pojazdów oraz pieszych w ciągu ulicy Jana III Sobieskiego w Wojkowicach
Starostwo Powiatowe w Będzinie informuje, że w dniu 02.10.2025 r. na okres około 3 miesięcy w związku z prowadzonymi pracami związanymi z rozbiórką wiaduktu na ulicy Jana III Sobieskiego w Wojkowicach zostanie zamknięty ruchu pojazdów oraz pieszych.
Zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu ruchu kołowego i pieszego dla poruszających się ulicą Jana III Sobieskiego na odcinku prowadzonych robót co spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym.
Czasowa organizacja ruchu drogowego będzie polegała na wyłączeniu odcinka drogi z ruchu samochodowego i poprowadzeniu objazdów dla samochodów zgodnie z załączonym schematem. Odcinek objęty objazdem dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 10 t.: ulica Kazimierza Pułaskiego, Połaniecka, Maszyńsko, Marii Curie -Skłodowskiej w Wojkowicach.
Odcinek objęty objazdem dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 10 t.: ulica Plaka w Wojkowicach, ulica Tadeusza Kościuszki w Rogoźniku, ulica Gminna w Bobrownikach, ulica Polna
w Dobieszowicach , ulice Polna, Sienkiewicza w Bobrownikach, ulice Stara i Jana III Sobieskiego w Wojkowicach.
Mieszkańcy wyłączonego odcinka ulicy Jana III Sobieskiego będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Ruch pojazdów komunikacji publicznej ulegnie zmianie. Dotyczyć będzie linii autobusowych nr 24,25, 52, 99, 104, 133, 721, 722,oraz 904N. Przystanki komunikacji autobusowej zostaną przeniesione z ul. Jana III Sobieskiego na
ul. Marii Skłodowskiej -Curie.
Prosimy kierujących o poruszania się trasami objazdowymi, zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyrozumiałość.
Prowadzone prace związane z rozbiórką wiaduktu na ul. Jana III Sobieskiego w Wojkowicach mają na celu poprawę bezpieczeństwa kierujących i pieszych uczestników ruchu.