30/09 2022

Zabiegany Powiat wystartował w Mierzęcicach!

Zabiegany Powiat MIerzecice

Sobotni poranek, zgromadził na terenie Plenerowego Centrum Kultury i Rekreacji w Mierzęcicach sporą grupę uczestników. Miłośnicy biegania oraz nordic walking, po raz kolejny spotkali się, aby razem przebiec wytyczoną trasę. Sportowcy mogli liczyć na doping gospodarzy dzisiejszego wydarzenia, Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego, którzy nie tylko przywitali wszystkich miłośników sportowych zmagań, ale również wzięli udział w biegu.

- Mimo jesiennej aury, około stu sportowców wzięło udział w dzisiejszym wydarzeniu. To bardzo budujące, że aż tylu mieszkańców naszego Powiatu chce spędzać wspólne soboty w sportowym klimacie, a ruch na świeżym powietrzu przynosi im wiele radości! Amatorzy sportu pokazali, że najważniejsza jest dobra zabawa i uśmiech, a nie rywalizacja - powiedział Starosta.

Osoby, które wzięły udział w cyklu, tradycyjnie już mogły liczyć na dobrą radę instruktorów nordic walking oraz biegaczy Biegowej Kuźni, którzy odpowiadali na wszystkie pytania uczestników. Po sportowych zmaganiach można było posilić się gorącym poczęstunkiem.

Zabiegany Powiat - Mierzęcice