18/11 2022

Zabiegany Powiat wystartował w Czeladzi!

Zabiegany Powiat

Zwolennicy biegania i nordic walking spotkali się dzisiaj w Parku Grabek w Czeladzi w związku z ostatnim biegiem z cyklu „Zabiegany Powiat”. Gospodarzami sportowej imprezy byli Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Burmistrzem Miasta Czeladź Zbigniewem Szaleńcem, którzy nie tylko dopingowali sportowców, ale również wzięli aktywny udział w wydarzeniu, zgodnie z powiedzeniem „W zdrowym ciele zdrowy duch”! Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań mogli również uzupełnić kalorie częstując się gorącym posiłkiem. Wspaniałym zwieńczeniem biegu były specjalnie na tę okazję przygotowane koszulki, które każdy sportowy zapaleniec otrzymał na pamiątkę!

-  Dziękuję wszystkim, którzy zaczynali wyjątkowe, sobotnie poranki od wspólnej aktywności fizycznej. Jak zawsze serdecznie zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej oraz facebooka, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o nowych, sportowych przedsięwzięciach, w których naprawdę warto wziąć udział! Zadowoleni miłośnicy sportu oraz osoby, które nigdy wcześniej nie brały udziału w sportowych potyczkach, udowodniły, że robienie tego typu imprez na terenie naszego powiatu naprawdę ma sens i przynosi wiele pozytywnych emocji, co jest niezwykle satysfakcjonujące. Już dzisiaj mogę obiecać, że ta sportowa przygoda będzie kontynuowana! Do zobaczenia! - powiedział Starosta Będziński.

Przypominamy, że sobotnie spotkania biegowe  z cyklu „Zabiegany Powiat”, odbyły się w tym roku w Wojkowicach, Rogoźniku, Psarach, Mierzęcicach oraz Czeladzi przekonując wszystkich, że sport jest najlepszym lekarstwem na duszę i ciało! A wszyscy potrzebujący rady mogli skorzystać z wsparcia biegaczy z Biegowej Kuźni i instruktorów nordic walking.

W sportowym wydarzeniu wzięli również udział Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut, Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, Radne Rady Powiatu Będzińskiego Anna Pawęzowska oraz Zofia Gajdzik.

Zabiegany Powiat