01/09 2023

Za nami Dożynki Gminne oraz 50-lecie Gminy Psary!

Gminne Dożynki w Psarach

Początek września to tradycyjny czas uhonorowania ciężkiej pracy rolników i podziękowania za zebrane żniwo. W tym roku Święto Plonów, odbyło się 3 września na stadionie LKS Iskra Psary, a rozpoczęło je przejście korowodu spod Urzędu Gminy w Psarach.  Dożynki rozpoczęła tradycyjnie już msza święta, a podczas części oficjalnej wydarzenia, głos zabrał Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.  Rolnikom za ich ciężką pracę dziękowali zaproszeni na te wyjątkowe obchody- goście, wśród których znaleźli się: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ewa Bierońska, Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj, Marian Kozieł i Przemysław Krasoń oraz Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś.

Część artystyczną zainaugurowały występy folklorystyczne. Następnie na scenie pojawiły się zespoły śpiewaczy z Gminy Psary. Po tych występach publiczność bawiła się przy muzyce gwiazdy tegorocznych obchodów jaką był Shantel.Dzień wcześniej, w sobotę 2 września,  mieszkańcy Powiatu Będzińskiego bawili się na stadionie Iskra Psary z okazji 50-lecia Gminy Psary. Z okazji tak wyjątkowego Jubileuszu, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wręczył pamiątkową tabliczkę z życzeniami na ręcę Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia.

Gminne Dożynki w Psarach