18/04 2023

Z podwórkowego boiska prosto na stadiony!

Z podwórkowego boiska prosto na stadiony

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, pod tą nazwą kryje się fantastyczna sportowa impreza, zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej, którą Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Dzisiejsze rozgrywki na etapie powiatowym, odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie. Turniej jest inicjatywą bezpłatną skierowaną do uczniów, a jego głównym celem jest upowszechnienie gry w piłkę nożną oraz promocja aktywnego stylu życia. Tego typu sportowe wydarzenienia, odgrywają zawsze niezwykle istotną rolę w procesie wychowawczym dzieci, a zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej poprzez zabawę jest zawsze bardzo dobrym pomysłem! Dla wielu dzieci - prawdziwych amatorów piłki nożnej, dzisiejsze rozgrywki były pierwszym krokiem w stronę sportowej kariery! Efektem końcowym całego turnieju będzie finał na stadionie PGE Narodowym.

Młodych sportowców dopingowali: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie Kamil Kowal.

Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach U-8, U-10 i U-12, a Puchar Tymbarku zdobyli:

W kategorii U8:

- I miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobieszowicach;

W kategorii U10:

- I miejsce - Szkoła Podstawowa w Bobrownikach;

W kategorii U12:

- I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czeladzi ( chłopcy);

- I miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobieszowicach ( dziewczęta).

Z podwórkowego boiska prosto na stadiony