09/05 2024

XV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży

Wczoraj, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, jak co roku w ramach obchodów Dnia Ziemii, odbyła się XV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży, której tegoroczne hasło  brzmiało „Planeta kontra plastik”. Coroczne wydarzenie przyczynia się do szerzenia wiedzy ekologicznej, która wpływa na zwiększenie świadomości społecznej oraz promocji działań związanych z ochroną środowiska naturalnego. Postępująca degradacja ekosystemu, rosnący poziom zanieczyszczeń gleb, wód i powietrza, duża liczba odpadów oraz nadmierne wykorzystywanie zasobów odnawialnych i nieodnawialnych – przyczyniają się do niszczenia naszej planety, co w dalszej perspektywie może skutkować katastrofą ekologiczną. W programie znalazły się m.in. prezentacje multimedialne poruszające tematy związaną z ochroną środowiska oraz liczne występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Siewierzu, którym przyglądał się Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisławem Banasiem, a także Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński.

XV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży