21/04 2023

XI edycja konkursu fotograficznego "Piękne są nasze barwy ojczyste" zakończona!

XI edycja konkursu fotograficznego

Zwycięstwo w prestiżowych konkursach fotograficznych to marzenie niejednego fotografa. Dla  młodej osoby interesującej się tworzeniem zdjęć , możliwość wzięcia udziału w konkursie to nie tylko wspaniała przygoda, ale również szansa na wyciągnięcie wniosków z dotychczasowej pracy nad swoim warsztatem fotograficznym. Każda możliwość zmierzenia się z innym twórcą, który poprzez swoje zdjęcia pokazuje swoje niepowtarzalne spojrzenie na otaczający świat jest niezwykle ciekawym i bardzo cennym doświadczeniem. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, młodzież mogła pochwalić się efektami swojej kreatywnej pracy podczas XI edycji konkursu "Piękne są nasze barwy ojczyste", który tradycyjnie już, został objęty Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego. Dzisiaj, najlepsi z najlepszych odebrali nagrody z rąk reprezentującego Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca - Głównego Specjalisty Wydziału Oświatu Mariusza Dyducha. Każde zdjęcie młodych artystów przedstawia coś zupełnie innego, opowiada zupełnie inną historię i pokazuje jej autora z zupełnie innej strony. Wszystkie fotografie łączy jedno - temat. Chociaż jeden, stały, narzucony, został zinterpretowany na zupełnie różne, rozmaite sposoby. Każdemu Polska kojarzy się przecież z czymś zupełnie innym. I chociaż barwy są jednakowe, bo biało-czerwone, to spojrzenie na naszą Ojczyznę każdy człowiek ma zupełnie indywidualne, co doskonale oddają  zdjęcia. Ten wyjątkowy konkurs fotograficzny, przyczynił się do propagowania zarówno wartości artystycznych jak i patriotycznych, zaszczepiając w dzieciach i młodzieży, szacunek do narodowych symboli.

Gratulacje laureatom złożył dzisiaj także Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk.

Poniżej prezentujemy listę fotografów, których prace urzekły jury:

Kategoria: Przedszkole:

I miejsce - Grupa „Leśne ludki” - Przedszkole Miejskie nr 2 w Będzinie;

II miejsce - Kacper Mudyn - Przedszkole Miejskie nr 14 w Będzinie;

III miejsce - Rozalia Raszkiewicz - Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie.

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy I-III:

I miejsce - Emilia Radomska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Będzinie;

II miejsce - Wojciech Widera - Szkoła Podstawowa w Siemonii;

III miejsce - Margaryta Kovalenko - Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie.

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy IV-VI:

I miejsce - Nikola Skupińska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mierzęciach;

II miejsce - Mateusz Widera - Szkoła Podstawowa w Siemonii;

III miejsce - Piotr Michalak - Szkoła Podstawowa w Gródkowie.

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII:

I miejsce - Szymon Sołtysik - Szkoła Podstawowa nr 16 w Dąbrowie Górniczej;

II miejsce - Katarzyna Majewska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mierzęcicach;

III miejsce - Mikołaj Zieliński - Szkoła Podstawowa nr 16 w Dąbrowie Górniczej.

Gratulujemy!

XI edycja konkursu fotograficznego "Piękne są nasze barwy ojczyste"