14/04 2023

Wyjątkowy wernisaż wystawy malarstwa w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia!

Wyjątkowy wernisaż wystawy malarstwa

W Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi, odbył się wczoraj wernisaż wystawy malarstwa utytułowanych czeladzkich artystów - Michała i Krzysztofa Powałków.

Jako główny temat swojej sztuki obaj wyjątkowi artyści wskazują - człowieka, jego wzloty i upadki.  Podczas wernisażu można było podziwiać obrazy powstałe w ostatnich kilku latach działalności braci.

- Zachęcam do odwiedzenia GSW Elektrownia, gdzie można zobaczyć prace nie tylko tych wybitnych twórców, ale również inne zachwycające wystawy. Galeria w ciągu kilku lat działalności zyskała uznanie środowisk artystycznych, stając się uznanym miejscem na kulturalnej mapie naszego Powiatu- powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Wystawę podziwiali również: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Marek Rajca oraz Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj.

Wernisaż Czeladź