24/04 2024

Wybierz ścieżkę kształcenia z PUP Będzin – odcinek trzeci– II LO. im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie

Wybierz ścieżkę kształcenia z PUP Będzin – odcinek trzeci – II L.O. im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie   II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych liceów w regionie. Historia szkoły sięga roku 1917!

"Wszyscy członkowie społeczności szkolnej współdziałają na zasadzie partnerstwa, wzajemnego szacunku i tolerancji - nauczyciele, uczniowie, rodzice."

„Wyspian” to liceum, które:

• umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy według najnowszych metod nauczania;
  • umożliwia uczniom pełny rozwój intelektualny i osobowościowy;
  • zapewnia dobrze zorganizowane zajęcia edukacyjne i wychowawcze;
  • aktywizuje uczniów do samorealizacji i twórczego działania; aktywizuje uczniów do samokształcenia i permanentnego zdobywania wiedzy;
  • przygotowuje uczniów do pełnienia różnych ról społecznych, publicznych i rodzinnych;
  • naucza i wychowuje w oparciu o uniwersalne zasady etyczno-moralne oraz wartości chrześcijańskie;
  • dba o dobre i partnerskie stosunki między uczniami i nauczycielami, między rodzicami i nauczycielami, między społecznością szkolną i lokalną;
  • zapewnia dobrą bazę dydaktyczną;
  • pragnie zwiększyć rolę rodziców w działaniach edukacyjnych szkoły.

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie dąży do stworzenia nowoczesnej szkoły, otwartej i przyjaznej dla całej społeczności szkolnej, dbającej o wysoki poziom nauczania, kultywującej ceremoniał szkoły oraz jej tradycje.

Kształci kompetentnego absolwenta, który posiada umiejętności pozwalające mu funkcjonować w kraju oraz w zjednoczonej Europie, wyznającej takie wartości jak: odpowiedzialność, uczciwość, kreatywność i sukces.