04/04 2023

Wielkanocne spotkanie z osobami bezdomnymi i samotnymi

Wielkanocne spotkanie z osobami samotnymi i bezdomnymi

W Schronisku dla Bezdomnych Mieszkańców Będzina, odbyło się Spotkanie Wielkanocne. Wspólnie spędzony czas, rozmowa, okazanie wsparcia, ciepły posiłek, ale i ciepłe, otwarte, pełne empatii serca. W wydarzeniu, które jest już tradycją, wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który spotkał się z osobami, które doświadczyły bezdomności, składając najlepsze, świąteczne życzenia.

- Mam nadzieję, że podczas wielkanocnego śniadania wszyscy poczuli namiastkę domu. Jako społeczeństwo, powinniśmy zawsze dostrzegać tych, którzy zmagają się z różnymi trudnościami. Należy pamiętać, że osoby bez dachu nad głową potrzebują nas nie tylko od święta, ale codziennie, a wyjście z bezdomności to zawsze wielki sukces - powiedział Starosta.

W wydarzeniu wzięli również udział: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie Patrycja Gruca-Hołota, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie Kamil Dybich, Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Mieszkańców Będzina Jolanta Grabara, w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Działalności Gospodarczej Agata Wyderka-Pietrzyk.

Wielkanocne spotkanie z osobami samotnymi i bezdomnymi