18/01 2024

Wernisaż malarski młodych Artystów!

Im wcześniej dzieci poznają inspirującą moc sztuki, tym większa jest szansa, że wyrosną na wrażliwych i co najważniejsze świadomych odbiorców. Sposobów na zapoznawanie się ze światem malarstwa jest bardzo wiele m.in. uczestnictwo w wystawach, wycieczki do galerii i muzeów, a także samodzielne tworzenie małych „dzieł”, które odwołują się do przeżyć znanych każdemu dziecku i działają na ich wyobraźnię. Sztuką przecież można się bawić w różnoraki sposób, zachęcając najmłodszych, aby przyjmowali ją bez żadnych zahamowań, czując się nie tylko odbiorcami, ale również- prawdziwymi artystami. W czwartek, 18 stycznia, w Sali teatralnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, odbyła się uroczysta promocja zwiastuna książki pt. "Dotyk Bajki” autorstwa Jacka Golonki. Warto wspomnieć, że ilustracje do bajek wykonały właśnie dzieci, uczestniczące w zajęciach plastycznych PMDK. Promocja książka została połączona z wernisażem prac dzieci, a w każdej z nich widać zupełnie inną, autorską interpretację bajek, które znalazły się w książce. Młodym Artystom kreatywności, niekończącej się wyobraźni oraz imponującego talentu pogratulował Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Wernisaż malarski młodych Artystów!