18/07 2024

Uroczyste zakończenie I kadencji Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie podsumowujące I kadencję Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego. 17-osobowa Rada Seniorów, będąc organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, jest reprezentacją mieszkańców powiatu, będących osobami starszymi, która stanowi płaszczyznę aktywnego uczestniczenia seniorów w życiu społecznym poprzez współdziałanie z organami władzy samorządowej. Rada Seniorów I kadencji obradowała na trzech posiedzeniach. Funkcjonowała od 5 grudnia 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r., kiedy to na mocy przepisu ustawy o samorządzie powiatowym, który stanowi, że kadencja Rady Seniorów nie może trwać dłużej niż kadencja Rady Powiatu, zakończyła prace. Na dzisiejszym spotkaniu Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński, podsumował I kadencję Rady Seniorów. Jednocześnie ogłosił nabór kandydatów na radnych seniorów Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego II kadencji. W spotkaniu uczestniczyła Halina Mentel, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego.

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie podsumowujące I kadencję Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego. 17-osobowa Rada Seniorów, jako organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, jest reprezentacją mieszkańców powiatu, będących osobami starszymi, która stanowi płaszczyznę aktywnego uczestniczenia seniorów w życiu społecznym poprzez współdziałanie z organami władzy samorządowej. Rada Seniorów I kadencji obradowała na trzech posiedzeniach. Funkcjonowała od 5 grudnia 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r., kiedy to na mocy przepisu ustawy o samorządzie powiatowym, który stanowi, że kadencja Rady Seniorów nie może trwać dłużej niż kadencja Rady Powiatu, zakończyła prace. Na dzisiejszym spotkaniu Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński, podsumował I kadencję Rady Seniorów. Jednocześnie ogłosił nabór kandydatów na radnych seniorów Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego II kadencji. W spotkaniu uczestniczyła Halina Mentel, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego.

Zakończenie I kadencji Rady Seniorów

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Zarząd Powiatowego Związku OSP RP Będzin zapraszają na II POWIATOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH JEST W ORKIESTRACH JAKAŚ SIŁA, który odbędzie się 15 września o godz.16.00. Wydarzenie rozpocznie przemarsz spod dworca PKP na Plac Lustigera w Będzinie.