09/09 2022

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Czeladzi

sesja Czeladź

W piątek 9 września Starosta Będziński Sebastian Szaleniec na zaproszenie Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Moćko oraz Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca wziął udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej w Czeladzi z okazji  760-lecia miasta Czeladź.

Uroczysta sesja, która odbyła się w Kopalni Kultury w Czeladzi rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości oraz wykładem prof. dra hab. Dariusza Nawrota. Przekazano na niej insygnia miejskie Burmistrzowi Miasta oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej, a także była to doskonała okazja do wręczenia nagród oraz nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Czeladź.

Wicestarosta Powiatu Będzińskiego Dariusz Waluszczyk wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Powałką wręczyli na ręce Burmistrza pamiątkową tablicę oraz kwiaty, życząc w imieniu Starosty dalszych sukcesów i pomyślności w realizacji planów służących rozwojowi miasta.

W uroczystej sesji wzięli również udział posłowie i senatorowie RP, samorządowcy z powiatu będzińskiego, członkowie zarządu rady powiatu będzińskiego oraz radni powiatu będzińskiego, kierownicy jednostek organizacyjnych i przedstawiciele służb mundurowych oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych i miejskich.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Czeladzi