13/03 2023

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Czeladzi odwiedzili Starostwo!

Starostwo Powiatowe w Będzinie, odwiedzili dzisiaj wyjątkowi goście - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Czeladzi, którzy pod opieką nauczycieli, mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach, ucząc się, w jaki sposób załatwić najistotniejsze urzędowe sprawy. Młodzież spotkała się ze Starostą Będzińskim Sebastianem Szaleńcem, a także z Sekretarz Powiatu Agatą Fazan, Skarbnik Powiatu Będzińskiego Anetą Kaczmarek, Naczelnik Wydziału Oświaty Aldoną Kopczyńską oraz Naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej Sławomirem Brodzińskim.

- Samodzielność nie jest tylko umiejętnością radzenia sobie bez pomocy innych. To przede wszystkim potrzeba rozwojowa i gotowość do podejmowania wyzwań i pokonywania rozmaitych przeszkód. Myślę, że dzisiejsza wizyta była bardzo cenną lekcją, która wpłynie na kształtowanie samodzielności młodych ludzi - powiedział Starosta Będziński, wręczając młodzieży upominki, które sprawiły, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy!

Nie znaleziono galerii.