14/11 2022

Święto Niepodległości na terenie Powiatu

Obchody 11 listopada w Powiecie

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły w piątek 11 listopada na terenie Powiatu Będzińskiego. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Haliną Mentel oraz Sekretarz Powiatu Agatą Fazan złożyli kwiaty pod pomnikami: „Poległym za Wolną Polskę" na Placu 3 Maja w Będzinie", „W Hołdzie żołnierzom walczącym o wolność Będzina i okolic w latach 1939-1945” na Placu kardynała Jean-Marie Lustigera w Będzinie, a także pod pomnikiem „Nieznanego Żołnierza” w Grodźcu. Pod pomnikiem „Ofiarom Terroru Hitlerowskiego w latach 1939-1945” w Siewierzu, hołd w imieniu Starosty Będzińskiego złożył Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Muchą oraz Radną Rady Powiatu Będzińskiego Moniką Pawłowską - Dyszy. Natomiast w Czeladzi pod obeliskiem poświęconym „Czeladzianom Poległym za Wolność i Niepodległość Ojczyzny” hołd złożyli:  Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Markiem Rajcą. W Sławkowie pod pomnikiem „Krzyż Wolności”, symboliczny wieniec w imieniu Starosty złożyła Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska.

Obchody 11 listopada w Powiecie