29/12 2023

Stypendia, akty nadania rozdane!

Stypendia, akty nadania

W dniu 28 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Będzinie miało miejsce uroczyste wręczenie Stypendiów Powiatu Będzińskiego dla najzdolniejszych uczniów pobierających naukę w szkołach na terenie powiatu i najzdolniejszych studentów - mieszkańców Powiatu Będzińskiego. Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym o charakterze motywacyjnym, które sprzyja rozwojowi uzdolnień i zainteresowań.

Stypendium jest przyznawane za osiągnięcia, z poprzedniego roku szkolnego.

Stypendium otrzymało 3 uczniów szkół ponadpodstawowych:

• Karolina Kozieł - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie
  • Mateusz Nowak - Liceum Ogólnokształcące w Siewierzu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu
  • Zuzanna Zastępa - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

oraz 9 studentów - mieszkańców Powiatu Będzińskiego:

• Mikołaj Broncel - Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Tymoteusz Gajda - Uniwersytet Warszawski
  • Anna Krzywda - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  • Aleksandra Łyczba - Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Matusz Olszewski - Politechnika Śląska w Gliwicach
  • Julia Pasternak - Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Ewa Siemieniec - Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Karina Sornik - Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
  • Katarzyna Szopa - Politechnika Śląska w Gliwicach

W dniu 28 grudnia br. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec  wręczył akty mianowania nauczycielom pracującym w szkołach i placówkach  prowadzonych przez Powiat Będziński.

Uzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego jest jednym z etapów drogi zawodowej nauczycieli.

Akty nadania stopienia nauczyciela mianowanego otrzymali:

1. Pan Tomasz Czerniak - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie,
  2. Pani Natalia Krupa - nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Wicestarosta Dariusz Waluszczyk złożyli nowo mianowanym nauczycielom serdeczne gratulacje, życząc im  wielu sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej oraz kolejnego awansu, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

W dniu 28 grudnia br. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Wicestarosta Dariusz Waluszczyk podziękowali Pani Barbarze Cebuli Dyrektorowi Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie, która w dniu 27 grudnia 2023 roku zakończyła pracę zawodową i przeszła na emeryturę. Swoją pracę Pani Barbara rozpoczęła w Poradni w dniu 17 sierpnia 1987 roku przechodząc wszystkie szczeble kariery zawodowej została Dyrektorem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie.

Dla odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor wraz z kwiatami popłynęły słowa podziękowań za wieloletnią pracę, za olbrzymie serce, za troskę o sprawy poradni, chociaż czasami nie było łatwo, za trud i nieprzeciętne zaangażowanie, których nie sposób zmierzyć. Pełnienie funkcji dyrektora, to nie tylko sprawowanie obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, umiejętności i rozwagi, które to cechy posiada Pani Barbara Cebula. Przez lata pełnienia swych obowiązków współpracowała owocnie z wieloma instytucjami, a jako gospodarz poradni dbała o jej rozwój.

Pełnienie obowiązków dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie od dnia 28 grudnia 2023 roku z rąk Starosty Będzińskiego odebrała Pani Anna Łoś - wicedyrektor Poradni.

Stypendia, akty nadania