12/05 2023

Spotkanie z Andrzejem Sołtysikiem

Prelekcja Andrzej Sołtysik

Zawsze wierzył w swoje marzenia i pasję. Jak sam twierdzi, nie potrafi żyć bez kina. Jego droga zawodowa rozpoczęła się bardzo niewinnie-od sprzedaży biletów w kinie, życie jednak napisało zupełnie inny, zaskakujący scenariusz! Andrzej Sołtysik, bo o nim mowa- dziennikarz telewizyjny i radiowy, filmoznawca, preteznter telewizyjny.W swoim dorobku ma różnorodne programy kulturalne i rozrywkowe oraz prowadzenie wielkich widowisk telewizyjnych. Dziennikarskie szlify zdobywał w radiu , gdzie od 1990 roku pracował w stacji RMF FM. We wrześniu 1997 r. rozpoczął pracę w nowopowstającej stacji TVN, której rzecznikiem prasowym został w 2000 roku. W 2007 roku związał się z redakcją "Dzień Dobry TVN". Współprowadził wraz z Magdą Mołek weekendowe wydania programu, przygotowywał wywiady z gwiazdami.Doskonale odnajduje się także w roli prowadzącego imprezy dla dużej publiczności: konferencje, seminaria, wydarzenia firmowe. Jest autorem książki "Spotkania filmowe". Obecnie pracuje nad kolejną książką oraz scenariuszem nowego programu. Dzisiaj spotkał się w Starostwie Powiatowym w Będzinie z młodzieżą z powiatowych szkół, aby porozmawiać o sile marzeń, realizacji najważniejszych projektów w życiu, a także bagażu osobistych doświadczeń z nałogiem alkoholowym. Spotkanie, które zostało podzielone na dwie tury, odbyło się w ramach programu "Profilaktyka uzależnień". Wyjątkowego gościa przywitał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel.

Prelekcja Andrzej Sołtysik