24/10 2024

Ślubowanie uczniów w ZSOiT w Wojkowicach

Ślubowanie w ZSOiT

23 października br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to długoletnia tradycja oraz wyjątkowe wydarzenie w życiu ZSOiT w Wojkowicach. Po nim bowiem adepci stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Na uroczystości obecni byli Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel oraz Anna Zakrzewska-Zamora, Radni Powiatu Będzińskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec przekazał nowym uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce, samych pozytywnych wrażeń i spokojnego przebiegu całego roku szkolnego.

– Starsze pokolenia największe nadzieje zawsze pokładają w młodych. Oni to wkrótce będą kształtować rzeczywistość, w której wszyscy żyjemy. Dlatego ważne jest, aby młode pokolenie miało jak największą wiedzę, mądrość i zdolności. Z okazji tej wyjątkowej uroczystości składam, na ręce Pani Dyrektor, całego grona pedagogicznego życzenia sukcesów w nauczaniu i kształtowaniu właściwych postaw wychowanków, a młodzieży szkolnej wytrwałości, zapału, zaangażowania w realizację obranych celów – powiedział Starosta.

Nie zabrakło również części artystycznej, którą przygotowali uczniowie. Ciekawy, adekwatny do uroczystości repertuar wokalny przypadł całemu audytorium do gustu.

Ślubowanie w ZSOiT w Wojkowicach