09/12 2022

Ślubowanie klas wojskowych ZSOiT

W Hali MOSiR w Czeladzi, odbyło się dzisiaj uroczyste ślubowanie uczniów klas wojskowych uczęszczających do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi, które zostało połączone z świętem Patronki Szkoły - Marie Curie Skłodowskiej. Po złożonej przysiędze odbył się krótki pokaz, upamiętniający tę wybitną osobowość. W wydarzeniu w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca wziął udział Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia „Społeczności mundurowej szkoły”, które otrzymali: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Powałka  oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.