10/11 2023

Ślubowanie klas mundurowych ZSOiT Czeladź

ślubowanie

W piątek, 10 listopada w hali MOSiR Czeladź, odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów z klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi,w którym Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca reprezentował Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając godnie reprezentować noszony mundur, postępować honorowo oraz szanować swoich przełożonych i nauczycieli.

Uczniowie klas starszych podczas uroczystości odebrali z rąk Wicestarosty Będzińskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Jana Powałki akty nadania kolejnych stopni awansu uczniowskiego klasy mundurowej.

Wśród zaproszonych gości byli także m.in. : w imieniu Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Wojciecha Bakalarza mjr Mariusz Rodak, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladzi ds. społecznych Beata Zawiła, ks. kanonik Jarosław Wolski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie Aldona Kopczyńska.

Ślubowanie klas mundurowych ZSOiT Czeladź