08/11 2023

Rysiek Riedel we wspomnieniach

Chociaż od jego śmierci minęło już ponad 30 lat, wciąż chcemy poznawać i odkrywać na nowo tego wyjątkowego, niezwykle zdolnego i nietuzinkowego Artystę, jakim był Rysiek Riedel- lider zespołu Dżem. Z czym wciąż kojarzy się kolejnym pokoleniom swoich fanów? Przede wszystkim z wolnością. Wyróżniał go niepodrabialny „power” niesamowity styl i odwaga, którą podkreślał poprzez nonszalanckie stylizacje i nieoczywisty sposób bycia. Wrażliwy, zdolny, a co najważniejsze i być może najbardziej zaskakujące- muzyczny samouk. Swoją karierę muzyczną zbudował tylko dzięki sobie, swojej ogromnej pasji, wielkiej miłości do muzyki i sporej determinacji. Jednak nie ma piękniejszych i bardziej autentycznych wspomnień niż te z życia prywatnego, które dzisiaj uczniom ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu będzińskiego, opowiedział ukochany syn Ryszarda Riedla- Sebastian. Polski muzyk, gitarzysta, założyciel zespołu Cree.  Spotkanie, na które uczniów zaprosił Starosta Będziński Sebastian Szaleniec cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i było świetną okazją do promocji książki Marcina Sitko- „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Warto wspomnieć, że przedstawiciel każdej ze szkół otrzymał od Starosty Będzińskiego swój własny egzemplarz wspomnianej książki, która zasili zbiór szkolnej biblioteki. W spotkaniu, które odbyło się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, młodzieży towarzyszyli także: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski oraz Sekretarz Powiatu Agata Fazan.To było wspaniałe i niezapomniane przedpołudnie.Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.

Rysiek Riedel we wspomnieniach