30/10 2023

Ruszył kurs samoobrony dla kobiet!

W piątkowy wieczór, imponujące grono kobiet wzięło udział w kursie samoobrony. Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety łatwiej poddają się strachowi oraz są słabsze fizycznie od mężczyzn to bardzo szkodliwy stereotyp, który sprawia, że sprawy napadów postrzegają je, jako ofiary łatwiejsze do pokonania. Dlatego też, niezwykle cenną umiejętnością jest przyswojenie zasad zachowań, które pozwolą uniknąć sytuacji, gdzie kobieta staje się ofiarą. Zwiększona wiedza na temat zachowań potencjalnego oprawcy, jest większym prawdopodobieństwem, że uda jej się takiego zagrożenia uniknąć. Trening zorganizowany w Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie, w którym mogła wziąć udział każda chętna mieszkanka Powiatu Będzińskiego, poprowadziła profesjonalna instruktorka, dał wszystkim przybyłym Paniom podstawy do tego jak uniknąć takich sytuacji, a w razie zagrożenia absolutnie nie stać się ofiarą!

Ruszył kurs samoobrony dla kobiet!