07/12 2022

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą bombkę!

konkurs

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie, odbyło się dzisiaj rozstrzygnięcie konkursu „Magia Świąt”. Wydarzenie było kierowane do uczniów klas ósmych 29 szkół podstawowych z terenu powiatu będzińskiego, a zadanie konkursowe polegało na ozdobieniu bombki świątecznej. Przedświąteczną imprezę objął Honorowym Patronatem Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który wręczył zwycięskim klasom nagrody w postaci urządzeń wielofunkcyjnych za  II i III miejsce oraz wieży stereo dla zdobywców miejsca pierwszego.

- Autorzy prac wykazali się dużą pomysłowością. Różnorodność i oryginalność technik wykonania sprawiły, że wybór najciekawszych prac zapewne nie należał do najłatwiejszych - powiedział Starosta Będziński.

W wydarzeniu wzięli również udział: Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, reprezentująca Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia Zastępca Wójta Gminy Psary Marta Szymiec, Dyrektor CKZiU Małgorzata Dembińska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie;

II miejsce Szkoła Podstawowa im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach;

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladzi.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach.

CKZiU konkurs