07/12 2023

Powiatowy Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w środę, 6 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie już po raz IX uczczono ten wyjątkowy dzień, który uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali wspólnie z Fundacją ProSalute. Wydarzenie było formą podziękowania dla dzieci i młodzieży, którzy zaangażowani są w wolontariat hospicyjny na terenie powiatu będzińskiego, niosąc pomoc wszystkim tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski. Uczniowie, którzy aktywnie działają w Szkolnym Klubie „Caritas” zostali obdarowani upominkami, w podziękowaniu za empatię, poświęcenie, zaangażowanie, wysiłek i wielki dar serca, jakim jest bezinteresowna pomoc. Zgromadzeni w auli Kopernika mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu uczennic z ZSOiT w Wojkowicach, CKZiU i Szkoły Podstawowej nr 6 z Będzina. Wśród wykonawców nie zabrakło przedstawicieli I LO.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie im. Stefana Żeromskiego Pani Monika Pniakowska - Syska reprezentująca Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, Prezes Fundacji „Pro Salute” Pan Andrzej Jankowski, Członek Zarządu Fundacji „Pro Salute” Pani Grażyna Smalec, Koordynator Centrum Wolontariatu Pani Teodozja Kumor - Ormianin, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu będzińskiego oraz opiekunowie szkolnych kół wolontariatu.

Powiatowy Dzień Wolontariusza