22/07 2024

Powiatowe Święto Policji

W poniedziałek 22 lipca, Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Będzinie uczcili swój wyjątkowy dzień - Święto Policji, które, jak co roku, odbyło się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Zaproszonych gości przywitali Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Marcin Lamański wraz ze Starostą Będzińskim Sebastianem Szaleńcem.

- Szanowny Panie Komendancie, Panie i Panowie Policjanci, Wasze Święto jest dniem wypełnionym wspaniałymi emocjami. Jest to moment, w którym możecie czuć się ważni, docenieni oraz bardzo potrzebni. Nie ulega wątpliwości, że jesteście potrzebni właśnie nam - mieszkańcom Powiatu Będzińskiego, każdego dnia strzegąc i chroniąc ustanowiony konstytucyjnie porządek prawny, z odwagą i determinacją stojąc na straży naszego bezpieczeństwa – często narażając swoje własne życie i zdrowie. Dzisiejsze wydarzenie jest więc powodem do dumy i uhonorowaniem Waszego całorocznego wysiłku i oddania. Dzisiaj, doceniam także Waszą wrażliwość na krzywdę innych, bo wiem, że za każdym policyjnym mundurem kryje się przede wszystkim dobro, wrażliwość i empatia. Wasza praca jest, bowiem nierozerwalnie związana z nieustanną misją i oddaniem drugiemu człowiekowi. Z okazji Święta Policji, dnia wyjątkowo doniosłego, chciałbym życzyć Państwu samych sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym. Życzę satysfakcji z pełnionych obowiązków, wytrwałości, zdrowia, siły oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Niech uznanie i rosnące zaufanie społeczne będzie dla Was nie tylko źródłem satysfakcji z pełnionej służby lecz również dowodem ogromnej wdzięczności mieszkańców naszego Powiatu - mówił Starosta Będziński, który podziękował mundurowym za ich ciężką i pełną poświęcenia służbę, wręczając tegorocznym wyróżnionym listy gratulacyjne.

W trakcie uroczystych obchodów Przewodniczący Zarządu NSZZP w Katowicach asp. szt. Michał Szczęśniak uhonorował odznaczeniem Starostę Będzińskiego. Wyróżniony również został Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Wicestarosta Będziński Krzysztof Dudziński, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, Burmistrz Miasta Sławkowa Rafał Adamczyk, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Przewodniczący Rad Miast i Gmin, dyrektorzy jednostek powiatowych, przedstawiciele sądów, służb mundurowych i straży oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Powiatowe Święto Policji