11/07 2023

Powiatowe Święto Policji

Święto Policji

Dzięki ich nieocenionej pracy, mieszkańcy Powiatu Będzińskiego każdego dnia mogą czuć się bezpieczni. Dzisiaj wszystkie Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie uczcili swój dzień - Święto Policji, które odbyło się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek. Następnie Starosta Będziński Sebastian Szaleniec podziękował funkcjonariuszom za wysoce satysfakcjonującą i efektywną współpracę oraz nieocenione wsparcie w realizacji wspólnych zadań w obszarze bezpieczeństwa w Powiecie Będzińskim, wręczając listy gratulacyjne wraz z nagrodami.

- W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Święto Policji, chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim funkcjonariuszom Policji. Życzę wytrwałości i powodzenia w codziennej walce o ochronę życia i mienia ludzkiego przed bezprawnymi działaniami naruszającymi te dobra, a także dalszych sukcesów, w zaszczytnej służbie. Niech odpowiedzialna i trudna służba będzie zawsze dla Państwa źródłem zadowolenia i satysfakcji, a wszystkim działaniom towarzyszy zawsze ludzka życzliwość- mówił Starosta.

W trakcie uroczystych obchodów Staroście Będzińskiemu przyznano Honorową Odznakę przez Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Odznaczenie  otrzymał także Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło, a zaszczytne wyróżnienia wręczył Przewodniczący Zarządu NSZZP w Katowicach Michał Szczęśniak.

Wśród zaproszonych na dzisiejszą uroczystość gości byli również: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Senator RP Beata Libera - Małecka, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, w imieniu Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzaty Bednarek - Sekretarz Gminy Aleksandra Król - Skowron, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Zastępca Burmistrza Miasta Sławkowa Janusz Mróz, Przewodniczący Rad Miast i Gmin, dyrektorzy jednostek powiatowych, przedstawiciele sądów, służb mundurowych i straży oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Poniżej prezentujemy listę wszystkich funkcjonariuszy nagrodzonych podczas dzisiejszej uroczystości:

Wyróżnieni zostali:

mł. asp. Kamil Owczarczyk