05/08 2022

Powiat Będziński pamięta

Powiat pamięta

W niedzielę, podczas obchodów upamiętniających zmarłego sierż. Grzegorza Załogę,  w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca,  kwiaty na skwerze przed  Komendą Powiatową Policji w Będzinie pod obeliskiem "Poległym w Służbie Ojczyźnie"… „Pamięci sierż. Grzegorza Załogi” złożył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski.  Następnie uczestnicy uroczystości rocznicowych udali się do kościoła pw. Św. Trójcy w Będzinie. Tam tradycyjnie już ks. Andrzej Stępień, odprawił Mszę Świętą w intencji poległego policjanta oraz Policji Garnizonu Będzin.

W uroczystości uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego -  Wiceprezydent Aneta Witkowska - Złocka oraz komendanci miejscy, emeryci policjanci, funkcjonariusze będzińskiego garnizonu wraz z Komendantem Arkadiuszem Więckiem, a także najbliższa rodzina zmarłego.

Powiat pamięta