26/10 2023

Powiat Będziński nie zapomina

W czwartek, 26 października, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, jak co roku, odwiedził mogiły na Cmentarzu parafii Świętej Trójcy w Będzinie, oddając hołd pamięci osobom szczególnie zasłużonym dla Powiatu Będzińskiego, nie tylko swoją ciężką pracą, ale także walką o suwerenność oraz niepodległość Ojczyzny. Obchody rozpoczęły się tradycyjnie od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie śp. Grzegorza Dolniaka Posła na Sejm RP, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz odwiedzenia grobu Ś.p. Józefa Pawlika, zamordowanego w Będzinie w 1946 roku, żołnierza Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

Modlitwie przewodniczył ks. kan. Andrzej Stępień, a hołd pamięci zmarłym oddali również: II Wojewoda Śląski Robert Magdziarz, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Szymon Gwóźdź, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł.insp. Paweł Fryc, Zastępca Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie mjr Jacek Łukasik, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwu Kamil Curyło, reprezentujący Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Mirosław Krycia.

Powiat Będziński nie zapomina