29/09 2022

Powiat Będziński nagrodzony!

Powiat Będziński otrzymał wyróżnienie w tegorocznej -  XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu  „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” za projekt zatytułowany „Modernizacja budynku przy ul. Krakowskiej 11 w Będzinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na Powiatowe Centrum Usług Społecznych”.  Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, a nagroda została przekazana na ręce Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, podczas Uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród, która odbyła się w środę, 28 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Dodatkowo Powiat Będziński otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez Związek Powiatów Polskich.

Modernizacja

- Jestem dumny, że  inicjatywa ta zyskała tak ogromne uznanie w oczach Jury. Celem zrealizowanego projektu było rozwijanie infrastruktury społecznej, w której mieszkańcy będą mogli uzyskać szeroki i bezpośredni dostęp do wielu usług społecznych. Powiatowe Centrum Usług Społecznych w Będzinie każdego dnia zapewnia wieloaspektowe wsparcie osób wykluczonych społecznie. Efekty przeprowadzonych prac są niezwykle satysfakcjonujące. Cieszę się, że zostały dostrzeżone  i docenione nie tylko przez mieszkańców naszego Powiatu - powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Modernizacja