08/04 2024

Podwójny Jubileusz w ZSOiT w Czeladzi

zsoit

W piątek, 5 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych obchodziliśmy podwójny Jubileusz: 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego i 50-lecie Zespołu Szkół. Była to okazja, aby spojrzeć w przeszłość z dumą oraz radością, podsumować dorobek placówki.  Na przestrzeni lat szkoła niewątpliwie zmieniła swoje oblicze, obecnie jest zwartą społecznością, którą tworzą pokolenia Nauczycieli, Uczniów, Absolwentów i ich Rodziców, a także wszystkich tych, dla których jest ona bardzo ważnym miejscem. Obecnie ZSOiT cechuje innowacyjność oraz szeroka oferta edukacyjna. Piątkowy Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza Święta, po której wszyscy zaproszeni goście wraz z nauczycielami i uczniami udali się do Szkoły, gdzie odbył sie pokaz musztry. Po pokazie zebrani udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część oficjalna. Ważnym punktem było odsłonięcie makiety basenu, który już wkrótce stanie się częścią Szkoły.  Nie zabrakło Jubileuszowego pięknego tortu oraz życzeń, które Starosta Będziński Sebastian Szaleniec złożył na ręce Dyrektor ZSOiT w Czeladzi Agnieszki Rutkowskiej, wręczając bukiet kwiatów oraz  bon podarunkowy.

W wydarzeniu wzięli także  udział m.in.: Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka,  Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Skarbnik Powiatu Aneta Kaczmarek, Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj, Przemysław Krasoń, Jerzy Grad i Marian Kozieł, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Podwójny Jubileusz w ZSOiT w Czeladzi