15/05 2023

Podwójny Jubileusz w Siewierzu!

Podwójny Jubileusz w Siewierzu

Msza święta w kościele św. Macieja Apostoła w Siewierzu, rozpoczęła obchody 110 lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu oraz 100 lecia istnienia Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie uczestnicy wydarzenia wzięli udział w uroczystym przemarszu na rynek w Siewierzu, gdzie rozpoczęła się część oficjalna obchodów, podczas której Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk wręczyli pamiątkową tabliczkę oraz bon podarunkowy, aby podziękować strażakom OSP za ich gotowość, o każdej porze dnia i nocy do niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, a także zaangażowanie w funkcjonowanie jednostki oraz życie lokalnej społeczności. Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, takie odznaczenie otrzymał m.in. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Mucha. Sobotnie popołudnie uświetniły liczne występy artystyczne towarzyszące tym wyjątkowym obchodom.

Najlepsze życzenia sobotnim Jubilatom złożyli również: Radna Rady Powiatu Będzińskiego Monika Pawłowska-Dyszy, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zbigniew Banaś, Senator RP Beata Libera - Małecka, Poseł na Sejm RP Barbara Dolniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł.bryg. Arkadiusz Spera.

OSP Siewierz ma 110 lat!