01/07 2023

Piknik integracyjny w stylu PRL!

piknik

Z czym kojarzy się nam okres PRL? Przede wszystkim ze smakiem wody z saturatora, oranżady, bloku czekoladowego czy słodkiej waty cukrowej, a także ozdobnymi wazonikami z czerwonymi goździkami i spodniami typu dzwony! W takim też stylu odbył się w sobotę 1 lipca, piknik integracyjny na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” w Będzinie. Na uczestników czekało wiele atrakcji takich jak m.in. zabawa taneczna na świeżym powietrzu, karaoke, loterie fantowe z licznymi nagrodami, zabawy sportowe czy możliwość obejrzenia Wystawy PRL! Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Stowarzyszenie „Bądź z nami” działa na rzecz pomocy społecznej, rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Jak podkreślają uczestnicy pikniku, coroczne, letnie spotkania, wnoszą wiele radości i koloru w ich życie, a przygotowania do imprezy  wspomagają rozwój wyobraźni i  pobudzają kreatywność. Do czasów PRL-u wraz z podopiecznymi placówki przeniósł się Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Radna Powiatu Będzińskiego Bożeną Łapaj.

Piknik Warsztaty Terapii Zajęciowej