19/05 2023

PZZOZ ma 65 lat!

W będzińskiej Arenie, świętowano wczoraj wyjątkowy Jubileusz 65. lecia istnienia Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Podczas uroczystości, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Powałką, wręczyli bon upominkowy o wartości 1000 000 zł na modernizację Oddziału Chorób Wewnętrznych PZZOZ oraz pamiątkową kryształową statuetkę na ręce Dyrektor Szpitala Aldony Sylwy, dziękując całemu Zarządowi Szpitala oraz Personelowi za niezwykle ciężką i ofiarną pracę na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka, życząc nieustannego doskonalenia w drodze do uzyskania światowego poziomu!

- Spotykamy się dzisiaj, aby uczcić wyjątkowy Jubileusz 65-lecia istnienia Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Jubileusz ten zbiega się z ogromnymi przemianami, które od dwóch lat wciąż dokonują się w PZZOZ, a których jesteśmy świadkami. Odkąd objąłem urząd Starosty Będzińskiego, modernizacja Szpitala była naprawdę dużym wyzwaniem, chociaż już wcześniej, kiedy pełniłem funkcję Wicestarosty, uczestniczyłem w procesie toczących się przemian. Po tych kilku latach mogę jednak śmiało stwierdzić, że zmiany, które wciąż dokonują się w Szpitalu są imponujące. Przyczynia się do tego niewątpliwie doskonała współpraca między Zarządem Powiatu Będzińskiego, a Zarządem PZZOZ, którą należy podkreślić. To organ założycielski, samorządy gminne oraz sprawna grupa zarządzająca jest przepisem na ten sukces, którym możemy się poszczycić. Należy tu podkreślić również bardzo dobrą współpracę z gminami wchodzącymi w skład Powiatu Będzińskiego, która pozwoliła zbudować poczucie, że Szpital jest naszym wspólnym dobrem- mówił Starosta Będziński.

W tym wyjątkowym dniu, należy przypomnieć, o prestiżowym wyróżnieniu, jakie otrzymał szpital. Mowa tu oczywiście o odznace „Symbol nowoczesnej opieki medycznej 2022", która została przyznana PZZOZ, za jakość świadczonych usług, innowacyjność, skuteczność, nowoczesne metody leczenia, nowoczesny sprzęt.

Wydarzenie uświetniła obecność znamienitych gości:  Wicestarosty Będzińskiego Dariusza Waluszczyka, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Będzińskiego Ewy Bierońskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Jana Muchy, Sekretarz Powiatu Agaty Fazan, Posła na Sejm RP Rafała Adamczyka, Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, Radnych Rady Powiatu Będzińskiego, a także koncert Piotra Cugowskiego!