31/10 2022

Otwarcie sali gimnastycznej w Gródkowie!

Otwarcie sali gimnastycznej w Gródkowie

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej, która została wybudowana przy Szkole Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie. Nowoczesny obiekt na pewno stanie się wizytówką Gminy Psary, która wspaniale realizuje ideę upowszechniania sportu.

- Jestem przekonany, że uczniowie, dzięki zajęciom prowadzonym w sali gimnastycznej będą mogli aktywnie spędzić czas oraz nauczyć się zdrowej rywalizacji w sporcie. Niech nowo otwarty obiekt stanie się miejscem, gdzie narodzi się niejeden sportowy talent - powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który wręczył Wójtowi Gminy Psary Tomaszowi Sadłoniowi list gratulacyjny oraz przekazał na ręce Dyrektor szkoły Beaty Polanieckiej piłki, które będą służyły uczniom podczas lekcji wychowania fizycznego.

Nowa sala gimnastyczna została poświęcona przez Proboszcza Parafii Pw. Św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu ks. Piotra Pilśniak,  a w  wydarzeniu wzięli również udział|: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj, Marian Kozieł i Przemysław Krasoń.

31_10_22_Otwarcie sali gimnastycznej w Gródkowie