30/11 2022

Otwarcie pracowni przyrodniczej Eko-świat!

Otwarcie pracowni przyrodniczej Eko-świat

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, uczestniczył dzisiaj w otwarciu pracowni przyrodniczej „Eko-świat” , które odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Czeladzi.
Pracownia została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach wygranego konkursu Zielona Pracownia 2022 w wysokości 50 000 złotych. Stworzenie nowoczesnej i multimedialnej pracowni pozwoli uczniom aktywnie uczestniczyć w poznawaniu świata przyrody. Jest ona miejscem przyjaznym uczniom, w którym zdobywanie wiedzy będzie kojarzyło się z odkrywaniem, badaniem oraz samodzielnym okrywaniem świata. Zielona pracownia stwarza także warunki do budowania świadomości ekologicznej oraz inspiruje do działań na rzecz ochrony środowiska. W ramach realizacji zadania zakupiono pomoce dydaktyczne, sprzęt audio- video i sprzęt komputerowy, a także dokonano prac remontowych i modernizacyjnych pracowni.
 -  Nowoczesna technologia oraz komfortowe warunki pracy pozwolą niepełnosprawnym uczniom na efektywniejsze przyswajanie tematyki przyrodniczej przewidzianej w podstawie programowej -powiedział Starosta.

W otwarciu ekologicznej pracowni uczestniczyli również: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Otwarcie pracowni przyrodniczej Eko-świat