16/08 2023

Obchody Święta Wojska Polskiego

We wtorek 15 sierpnia Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oddał hołd żołnierzom walczącym za Polskę, składając pod pomnikiem 11. Pułku Piechoty i 23. Pułku Artylerii Lekkiej przy ul. Sienkiewicza w Będzinie symboliczną wiązankę kwiatów.

Cześć bohaterom złożyli w dniu Święta Wojska Polskiego wraz ze Starostą - przedstawiciele Rady Powiatu Będzińskiego- Ewa Bierońska, Bożena Łapaj oraz Marian Kozieł, Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło.  W obchodach udział wzięli również: Posłowie na Sejm RP Rafał Adamczyk, Waldemar Andzel, w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego - II Wiceprezydent Anna Drzewiecka, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Arkadiusza Więcka - Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Będzinie mł. insp. Paweł Fryc, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusza Spery,  Komendant Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie ppłk. Wojciech Bakalarz, w imieniu Komendanta Państwowej Straży Granicznej - Zastępca Komendanta Państwowej Straży Granicznej mjr Jaroław Olewiński, Dyrektor Zakładu Karnego w Wojkowicach mjr Jarosław Wrona, przedstawiciele Kombatantów. Okolicznościowy znicz  w imieniu duchowieństwa złożył ks. kanon. Andrzej Stępień, który po uroczystości odprawił Mszę Świętą w Parafii Świętej Trójcy w Będzinie w intencji Ojczyzny.

Święto Wojska Polskiego jest okazją do oddania czci wszystkim bohaterom Wojska Polskiego, którzy polegli na polu chwały, oddając swoje życie za Ojczyznę.

Obchody Święta Wojska Polskiego