11/11 2022

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych, które przypomina o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w roku 1918. W piątek 11 listopada z tej okazji odbyły się uroczyste obchody, w których wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Haliną Mentel oraz Sekretarz Powiatu Będzińskiego Agatą Fazan. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, którą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Będzinie odprawił w intencji Ojczyzny ks. kan. Andrzej Stępień.  Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych delegacje samorządowców złożyły symboliczne kwiaty pod pomnikami: Poległym za Wolną Polskę na Placu 3 Maja w Będzinie, W Hołdzie żołnierzom walczącym o wolność Będzina i okolic w latach 1939-1945 na Placu kardynała Jean-Marie Lustigera w Będzinie, a także pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Grodźcu.

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie.

Nie znaleziono galerii.