24/02 2023

Obchody Dnia Myśli Braterskiej!

Obchody Dnia Myśli Braterskiej

Chociaż święto Dnia Myśli Braterskiej obchodzone było 22 lutego, to właśnie dzisiaj harcerze Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimiera Wielkiego w Będzinie oraz Harcerskiego Kręgu Seniorów „Zarzewie”, uroczyście uczcili ten wyjątkowy dzień! Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta odprawiona w intencji harcerzy w Parafii Świętej Trójcy w Będzinie. Następnie zuchy i zuchenki, a także harcerze i harcerki dały popis swoich artystycznych umiejętności - śpiewając wszystkim dobrze znane piosenki harcerskie oraz recytując wiersze, których autorką jest jedna z druhen.

- Harcerze jak zawsze zadbali, o wspaniałą i pełną dobrej energii atmosferę, pokazując, czym jest prawdziwe braterstwo! Podczas dzisiejszego wydarzenia, spotkali się wszyscy ci, którzy czują się prawdziwymi przyjaciółmi harcerzy, po to, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy dzień. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie, a także Wasze zaangażowanie i codzienne reprezentowanie Powiatu Będzińskiego- powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: Reprezentująca Posła na Sejm RP Rafała Adamczyka - Joanna Kobryń ,Poseł na Sejm RP Barbara Dolniak, Poseł na Sejm Rafał Bochenek,Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, reprezyntująca Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego - I Wiceprezydent Miasta Będzina Aneta Witkowska - Złocka, Radni Rady Miasta Będzina, Przewodnicząca HKS „Zarzewie” hm. Józefa Mentel, Komendantka Hufca hm. Dorota Schmatolla, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Będzina Roman Goczoł, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Kamil Kowal oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Dzień Myśli Braterskiej