31/01 2023

Narada Roczna Komendy Powiatowej Policji w Będzinie

Dzisiaj w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie, odbyła się narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek przedstawił zgromadzonym gościom sprawozdanie z najistotniejszych działań będzińskiego garnizonu w roku 2022. Zaprezentowane zostały także m.in. informacje dotyczące wskaźników przestępczości oraz efekty jej zapobiegania, a także ocena stanu realizacji priorytetów, mierników i zadań z obszarów monitorowanych i nakreślanych przez Komendanta Głównego Policji. Wyznaczone także zostały główne cele i zadania na bieżący 2023 rok. Ponadto Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, otrzymał z rąk asp. sztab. Michała Szczęśniaka Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego  Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kl. 1 za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów. Gratulacje wraz z podziękowaniami za dobrą współpracę policjantom złożyła także Zastępca Prokuratora Rejonowego w Będzinie Justyna Trela- Baran.

Starosta Będziński wręczył listy gratulacyjne policjantom, którzy odchodzą na emeryturę. Gratulacje otrzymali:

podinsp. Jasica Bożena

asp. szt. Rzeszutko Bogusław

asp. szt. Bochenek Jacek

asp. szt. Sławomir Baran

asp. szt. Chela Rafał

asp. szt. Nankiewicz Mariusz

asp. szt. Gołuchowski Piotr

asp. szt. Pierzak Marek

W wydarzeniu wzięli udział: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, I Zastepca Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak,  Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Zastępca Burmistrza Miasta Sławkowa Janusz Mróz, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, Komendant Straży Miejskiej w Będzinie Ireneusz Błach, Komendant Straży Miejskiej w Czeladzi Krzysztof Niebylski, a także ks. Andrzej Stępień.

Narada Roczna Komendy Powiatowej Policji w Będzinie